شرایط عمومی اخذ غرفه، قوانین و مقررات در ایام برگزاری نمایشگاه 98

تعرفه‎های ریالی صرفا مربوط به شرکت‎های داخلی می‎باشد که کالاها و برندهای داخلی را در نمایشگاه معرفی می‎نمایند. نمایندگان شرکت‎ها‎ی خارجی یا برندهای خارجی ملزم به پرداخت هزینه غرفه به صورت ارزی می‎باشند.

خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات مشارکت‎کننده در کتاب الکترونیکی نمایشگاه، کارت غرفه‎دار، دعوت از بازدیدکنندگان متخصص و لوح یادبود نمایشگاه می‎باشد.

اولویت واگذاری غرفه بستگی به تاریخ رزرو غرفه و واریز وجه بطور کامل دارد و مجری نمایشگاه در رد یا قبول متقاضی مختار می‎باشد. ضمنا اعلام آمادگی جهت مشارکت در نمایشگاه بدون پرداخت وجه غرفه، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی‎نماید. در صورت ارسال فرم‎ها‎ی شرکت در نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن مشهد بعد از زمان تعیین شده در جدول زمان‎بندی (جدول 2)، غرفه‎داران از امکانات و خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات در کتاب ویژه نمایشگاه، کتیبه سر در، کارت غرفه‎دار و … برخوردار نخواهند شد.

حق هرگونه تغییرات در پلان نمایشگاه و جابه‎جایی غرفه و یا تغییر در برنامه‎ها‎ی جنبی نمایشگاه، بدون اعلام قبلی برای برگزارکننده محفوظ می‎باشد.

غرفه‎آرایی، تزئینات داخلی و نظافت داخل غرفه در طول برگزاری نمایشگاه به عهده غرفه‎دار و نظافت راهروها و فضاهای عمومی نمایشگاه به عهده برگزارکننده می‎باشد.

مشارکت‎کنندگان و غرفه‎سازان موظف به همکاری با مسئولین نمایشگاه بوده و در صورت تخلف از ضوابط پس از یک مرحله تذکر کتبی نسبت به تعطیلی غرفه اقدام خواهد شد. در اینگونه موارد وجوه دریافتی از غرفه‎دار مسترد نخواهد شد.

آخرین زمان اتمام غرفه‎آرایی مطابق با جدول 2 خواهد بود و قبل از موعد مقرر غرفه‎داران محترم می‎بایست غرفه خود را آماده نمایند. در خصوص تاخیر در آماده‎سازی غرفه، نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی را نمی‎پذیرد و ادامه کار غرفه‎سازی پس از ساعات یاد شده تنها منوط به پرداخت جریمه می‎باشد.

غرفه‎داران موظف هستند در ایام برگزاری 30 دقیقه قبل از شروع رسمی نمایشگاه در غرفه خود حضور داشته باشند. رعایت کامل مقررات و ضوابط حاکم بر نمایشگاه از جمله استفاده از کارت شناسایی، حضور در ساعات برگزاری نمایشگاه، زمان تحویل و تخلیه غرفه الزامی است.

مسئولیت حفظ و نگهداری کالا و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب آنها در طول مدت غرفه‎سازی و همچنین ساعات بازدید در ایام برگزاری نمایشگاه، مستقیما بر عهده غرفه‎داران خواهد بود و برگزارکننده هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. لیکن در خارج از ساعات بازدید، حفظ و نگهداری کالاهای موجود در غرفه بر عهده حراست نمایشگاه می‎باشد. شرکت‎کنندگان نباید کالای با ارزش را در غرفه نگهداری نمایند و مسئولیت حفظ و نگهداری این گونه کالاها تماما بر عهده غرفه‎داران می‎باشد. همچنین حفظ و نگهداری کالاها و دستگاه‎ها‎ از آسیب‎ها‎یی مانند نم زدگی، فضولات پرندگان و موارد مشابه در داخل و خارج از سالن‎ها‎ بر عهده غرفه‎داران خواهد بود.

غرفه‎داران واقع در فضای باز موظف به حفظ فضای سبز نمایشگاه بوده و از وارد نمودن هر گونه خسارت به فضای نمایشگاه خودداری خواهند نمود.

در صورت درخواست ورود ماشین‎آلات و دستگاه‎ها‎ی سنگین، حجیم، مرتفع و یا دستگاه‎ها‎ی با مصرف برق بیش از 3 کیلو وات به سالن نمایشگاه، مراتب باید 20 روز قبل از افتتاح به اطلاع نمایشگاه برسد. بدیهی است مشارکت‎کننده مسئول اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی وارده ناشی از حمل، استقرار و یا کارکرد دستگاه‎ها‎ی صنعتی و ماشین‎آلات می‎باشد.

شرکت‎کنندگان باید کالاهای خود را در قبال آتش‎سوزی، سرقت، حوادث غیر مترقبه و مواردی از این قبیل بیمه نمایند. آن‎ها‎ همچنین موظف هستند تمامی کارکنان حقیقی و حقوقی خود را در قبال حوادث ناشی از ساخت و ساز و غرفه‎آرایی در روزهای آماده‎سازی غرفه، برگزاری نمایشگاه و تخلیه غرفه‎ها‎ بیمه نمایند. شایان ذکر است نمایشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. ضمنا گواهی بیمه باید در دسترس باشد و در صورت نیاز به مدیریت نمایشگاه تسلیم شود.

کلیه اجسام و مایعات قابل اشتعال باید در ظروف محافظ نگهداری شوند. تانک‎ها‎ی اکسیژن و شعله‎ها‎ی باز بدون مجوز از نمایشگاه و واحد آتش نشانی مربوطه مجاز نمی‎باشند. جهت جلوگیری از بروز آتش‎سوزی همه جعبه‎ها‎ و مواد بسته‎بندی، کاغذ کادو و پوشال‎ها‎ باید از سالن نمایشگاه خارج شده و نباید زیر میز یا پشت غرفه‎ها‎ نگهداری شوند. همچنین کلیه پارچه‎ها‎ی تزئینی نظیر روبان، پارچه‎ها‎ی کتانی و مخمل باید مطابق با قوانین آتش‎نشانی نسبت به حریق مقاوم باشند. توجه شود که پرده‎ها‎ی نصب شده در غرفه نباید کف زمین را بپوشانند. کلیه خروجی‎ها‎ی حریق و علائم خروج اضطراری باید در تمام مدت عاری از مانع باشند و به وضوح خوانده شوند.

 

تجهیزات برقی و سیم پیچی‎ها‎ باید مطابق با استاندارد و برابر با ضوابط ایمنی انجام شود. هرگونه از ماشین‎آلات، تجهیزات و دستگاه‎ها‎ که قطعات متحرک دارند، باید به نحوی مناسب مهار شوند تا به بازدیدکنندگان، سازه‎ها‎ و سایر امکانات نمایشگاه آسیب نرسانند.

برگزارکننده فعالیت‎ها‎ و رایزنی‎ها‎ی مربوطه جهت انعکاس برگزاری نمایشگاه در بُعد بین‎المللی را به انجام رسانده، لذا با توجه به شرایط حاکم بر جو بین‎المللی، امکان هرگونه تغییرات در برنامه‎ها‎ی بین‎المللی اعم از غرفه‎داران و بازدیدکنندگان وجود دارد. در صورت بروز وقايع پیش بینی نشده (فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج و مرج، آتش‎سوزي، تغییر قوانین جاري و يا هرگونه حوادث و موارد غیر قابل پیش‎بینی ديگر كه از حیطه اختیار برگزاركننده خارج بوده و منجر به لغو يا تغییر زمان و مکان نمايشگاه گردد، مطابق با جدول شرایط عودت وجه هنگام انصراف (جدول 1) اقدام خواهد شد.

سیستم صوتی و تبلیغات غرفه باید در حد عرف و محدود به داخل غرفه باشد. ضمنا از پخش موسیقی‎ها‎یی که بدون مجوز وزارت ارشاد باشد جلوگیری به عمل خواهد آمد.

فیلمبرداری و عکس‎برداری از غرفه یا کالای غرفه‎داران دیگر مجاز نیست. همچنین فیلمبرداری یا صدا برداری از جلسات، سمینارها و رویدادهای برگزار شده در نمایشگاه بدون موافقت کتبی مدیریت نمایشگاه مجاز نیست. همچنین هرگونه تصویربرداری هوایی و استفاده از انواع هلی شات بدون اخذ مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه ممنوع می‎باشد.

محصولات و یا خدمات ارائه شده در غرفه باید با موضوع نمایشگاه مرتبط باشد. غرفه‎دار نباید محصولی را نمایش دهد و یا تبلیغاتی را برای کالایی منتشر نماید که به حقوق علامت تجاری ثبت شده، کپی رایت یا حق انحصاری شرکت‎ها‎ی دیگر تجاوز می‎نماید. کلیه کالاهای نمایشی باید دارای مهر استاندارد و یا سایر مجوزهای لازمه باشند. همچنین نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات اسلامی باشد ممنوع است.

غرفه‎داران نباید محصولاتی را به فروش برسانند که در نمایشگاه تحویل داده می‎شود. همچنین خرده‎فروشی در پیشخوان نمایشگاه، تبادل پول در سالن‎ها‎ی نمایشگاه و فروش کالاهای نمونه اکیدا ممنوع است. ارائه کالاهای نمونه صرفا به عنوان هدیه و اشانتیون مجاز است. توزیع نمونه‎ها‎ و اقلام دیگر به هر نحو که موجب انسداد راهرو شده و برای غرفه‎داران مجاور ایجاد مزاحمت نماید، ممنوع بوده و غرفه‎دار ملزم به توقف آن می‎باشد.

کاتالوگ‎ها‎، مجلات، اشانتیون‎ها‎ و کالاها باید فقط در محدوده غرفه توزیع شوند. غرفه‎داران نباید اجناس یا اقلام چاپی را در راهرو سالن‎ها‎ی نمایشگاه، محوطه‎ها‎ی ثبت نام، اتاق‎ها‎ی کنفرانس، سالن استراحت یا دیگر بخش‎ها‎ی مرکز نمایشگاهی بگذارند. همچنین همه تابلوهای تبلیغاتی باید بدون پایه باشند و هیچ تابلویی بدون کسب مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه نباید از سقف آویزان شده یا بین تیرک‎ها‎ بسته شود.

غرفه‎دار موظف است از هنگام بازگشایی تا پایان مراسم اختتامیه نمایشگاه از جمع‎آوری و تعطیل کردن غرفه خودداری نموده و پس از اتمام مدت نمایشگاه ضمن انجام تسویه حساب و اخذ مجوز کتبی نسبت به انتقال لوازم خود از نمایشگاه و تحویل دادن غرفه به صورت اولیه اقدام نماید. در صورت عدم تخلیه غرفه در مهلت مقرر، به ازای هر روز تأخیر در انتقال کالا، مبلغ 10% هزینه غرفه اخذ گردیده و نمایشگاه نیز مسئولیتی در قبال نگهداری از این کالاها نخواهد داشت.

تخلیه غرفه‎ها‎ از صبح روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغاز شده و باید حداکثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد. غرفه‎داران و یا نمایندگان آنها موظف به حضور در محل غرفه در هنگام تخلیه نمایشگاه بوده و وظیفه حراست از اموال در ساعت تخلیه بعهده غرفه‎داران می‎باشد.

 

 

 

 

شرایط عودت وجه هنگام انصراف

اعلام انصراف و عودت هزینه اجاره غرفه برابر شرایط انصراف مندرج در جدول ذیل صورت خواهد گرفت.

 

 

 

زمان انصراف

 

درصد کسر از مبلغ غرفه

 

بیش از 90 روز تا افتتاحیه نمایشگاه

 

30%

 

بیش از 50 روز تا افتتاحیه نمایشگاه

 

50%

 

بیش از 40 روز تا افتتاحیه نمایشگاه

 

70%

 

کمتر از 40 روز تا افتتاحیه نمایشگاه

 

100%

 

جدول 1 – شرایط عودت وجه هنگام انصراف

 

 

 

 

 

زمان‎بندی برگزاری نمایشگاه

جدول 2 برنامه زمان‎بندی برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن  مشهد 1398 را نشان می دهد.

 

ردیف

 

عنوان

 

تاریخ

 

ملاحظات

 

1

 

کارت بازدید کننده

 

01/09/1398

 

دریافت کارت‎ها‎ی ویژه دعوت از متخصصین جهت دعوت از مهمانان

 

2

 

ثبت نام در نمایشگاه

 

10/09/1398

 

آخرین مهلت ثبت نام در نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن  مشهد 1398 و ارسال فرم‎ها‎ی مربوطه

 

3

 

ثبت اطلاعات شرکت

 

10/09/1398

 

آخرین مهلت ثبت اطلاعات شرکت در سایت  brpexpo.com برای درج در کتاب، کتیبه، صدور کارت غرفه‎دار و …

 

4

 

انشعابات و تجهیزات

 

11/09/1398

 

آخرین مهلت تقاضای انشعابات برق سه فاز، آب، ساخت فضای انبار در غرفه و تجهیزات نمایشگاهی

 

5

 

شروع عملیات غرفه‎سازی

 

23/09/1398

 

شروع عملیات غرفه‎سازی و ورود کالا و ماشین‎آلات سنگینی که نیاز به جرثقیل و لیفتراک دارند.

 

6

 

اتمام غرفه‎سازی و ورود کالا

 

25/09/1398

 

اتمام کار غرفه‎سازی حداکثر تا ساعت 16:00

 

ورود کالا‎ها‎ی سبک و حمل با جک پالت

 

تحویل غرفه‎ها‎ی استاندارد نمایشگاه

 

7

 

ورود کالا و تحویل غرفه استاندارد

 

26/09/1398

 

ورود کالا‎ها‎ی سبک و حمل با جک پالت

 

تحویل کارت غرفه‎داران

 

8

 

افتتاحیه و روز اول نمایشگاه

 

27/09/1398

 

تحویل کارت غرفه‎داران

 

ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

 

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 16

 

افتتاحیه نمایشگاه، ورود مقامات و مسؤلین و بازدیدکنندگان به نمایشگاه

 

9

 

روز دوم نمایشگاه

 

28/09/1398

 

ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

 

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 16، بازدید متخصصین و فعالان صنعت از نمایشگاه

 

10

 

روز سوم نمایشگاه

 

29/09/1398

 

ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

 

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 16، بازدید متخصصین و فعالان صنعت از نمایشگاه

 

11

 

روز چهارم نمایشگاه

 

30/09/1398

 

ورود غرفه‎داران از ساعت 16:30

 

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 17

 

آیین اختتامیه و تقدیم گواهی حضور در نمایشگاه

 

12

 

تخلیه و خروج کالا

 

01/10/1398

 

تخریب غرفه‎ها‎ی خودساز

 

خروج کالا‎ها‎ی سبک و قابل حمل با چرخ دستی

 

ورود جرثقیل‎ها‎ و ماشین‎ها‎ی باری از ساعت 13:00 به داخل سالن‎ها‎ به ترتیب نزدیک بودن به درب‎های بارگیری

 

13

 

تخلیه و خروج کالا

 

02/10/1398

 

ورود جرثقیل‎ها‎ و ماشین‎ها‎ی باری از ساعت 9:00 به داخل سالن‎ها‎ به ترتیب نزدیک بودن به درب‎های بارگیری

 

جدول 2 – زمان بندی برگزاری نمایشگاه

 

نکته مهم: تغییرات در زمان‎بندی جدول فوق مربوط به شروع عملیات غرفه‎سازی، ورود کالاها و ماشین‎آلات، تحویل کارت غرفه‎داران، مراسم افتتاحیه، بازدید مقامات و مسئولین، کارگاه‎ها‎ و کلاس‎ها‎ی آموزشی، مراسم اختتامیه، عملیات تخریب غرفه‎ها‎ و خروج کالاها و ماشین‎آلات متعاقبا از طریق کانال‎ها‎ی اطلاع‎رسانی اعلام خواهد شد.

 

غرفه‎های خودساز

غرفه خودساز به نمونه‎ای اطلاق می‎گردد که تمام یا بخشی از آن دارای استاندارد و سایزبندی مشخصی نبوده و در زمان نصب نیاز به عملیات تكمیلی دارد. مراحل اخذ مجوز غرفه‎سازی به شرح ذیل می‎باشد:

 

معرفی پیمانکار غرفه‎ساز: شرکت‎های غرفه‎سازان می‎بایست معرفی‎نامه ممهور شرکت کارفرما را خطاب به شرکت برساز رویداد پارس تهیه نمایند.

 

 

تهیه مدارک مورد نیاز: شرکت‎های غرفه‎ساز موظف هستند 20 روز قبل از افتتاحیه مدارک ذیل را به ستاد اجرایی نمایشگاه تحویل دهند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم ارسال مدارک در موعد مقرر و عدم پذیرش طرح مورد نظر توسط کارشناسان برگزاری نمایشگاه، به عهده مشارکت‎کنندگان و شرکت‎های غرفه‎ساز می‎باشد.

پلان اندازه‎گذاری شده طرح غرفه با مقیاس 100/1 در اندازه A4 یا A3 در دو نسخه رنگی

پرسپکتیو طرح غرفه از سه زاویه در اندازه A4 در دو نسخه رنگی

در صورت وجود طبقه دوم در طرح غرفه، جزئیات دقیق اجرایی آن شامل نوع پروفیل‎های مصرفی، تیر ریزی، فواصل پل‎ها و جانمایی ستون‎ها همراه با مهر و امضا مهندس ناظر الزامی می‎باشد.

اصل و تصویر گواهینامه غرفه‎سازی

بیمه مسئولیت مدنی معتبر با موضوع فعالیت غرفه‎سازی و محل آن نمایشگاه بین‎المللی مشهد و به تعداد 4 نفر (1 نفر فوت و 3 نفر مصدوم)

 

 

مطالعه قوانین و مقررات غرفه‎سازی:

به ازای هر مترمربع «غرفه‎سازی خودساز» مبلغ 100،000 ریال بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بابت عوارض غرفه‎سازی از شرکت‎های غرفه‎ساز دریافت می‎شود. همچنین برای هر مترمربع از طبقه دوم، میزان 50 % از مساحت استفاده شده، به کل هزینه طبقه همکف اضافه خواهد شد.

تذکر مهم: پرداخت هزینه‎های غرفه‎سازی در نمایشگاه کاملا به عهده شرکت غرفه‎ساز می‎باشد. بدیهی است که توافقات مالی بین شرکت کارفرما و شرکت غرفه‎ساز جهت ساخت و اجرای غرفه مورد نظر با توجه به هزینه‎های فوق صورت خواهد گرفت و این مسأله هیچگونه ارتباطی با ستاد اجرایی نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن مشهد نخواهد داشت.

ارائه یک فقره چک به مبلغ 30،0000،000 ریال جهت ضمانت و تعهد ساخت به موقع غرفه، حسن انجام کار، رعایت اصول و مقررات غرفه‎سازی، عدم وارد آوردن خسارت، تخلف و تخریب و تخلیه کامل غرفه ساخته‎شده در وجه شرکت برساز رویداد پارس، بدون تاریخ و بدون بابت الزامی است. این چک تا زمان تخلیه کامل غرفه به صورت امانت نزد امور مالی باقی خواهد ماند و شرکت‎ها می‎توانند پس از پایان عملیات تخریب و جمع‎آوری غرفه‎ها با همراه داشتن رسید چک مذکور و مراجعه به ستاد اجرایی، چک خود را دریافت نمایند. در صورتیکه عملیات غرفه‎سازی، تحت هر شرایطی از زمان‎بندی اعلام شده توسط ستاد اجرایی، این شرکت نسبت به برداشت مبلغ کامل چک اقدام نموده و شرکت غرفه‎ساز حق هر گونه اعتراضی را از خود سلب می‎نماید.

در صورت بروز حوادث مرتبط به غرفه‎سازی و در طی روزهای ساخت‎و‎ساز مسئولیت کامل به عهده شرکت غرفه‎ساز می‎باشد.

مجوز ساخت برای غرفه‎های کمتر از 24 متر صادر نخواهد شد.

ارتفاع مجاز غرفه از روی کف‎سازی متعارف، 3 متر می‎باشد. بدیهی است ارتفاع مجاز برای غرفه‎هایی که دارای طبقه دوم هستند متفاوت بوده و با تأیید بخش فنی نمایشگاه تعیین خواهد شد. همچنین در مواردی که غرفه‎ای مقابل دریچه‎های هواساز و کانال‎های هوا رسانی سالن‎ها قرار گیرد می‎بایست حداکثر ارتفاع تا زیر دریچه‎های فوق در نظر گرفته شود.

طبقه دوم نباید هیچ تداخل و مزاحمتی برای سایر غرفه‎های همجوار داشته باشد و باید مساحت آن با احتساب راه پله حداکثر 50% از مساحت طبقه همکف را تشکیل دهد. همچنین طبقه دوم می‎بایست بدون سقف اجرا شود.

ساخت فضا به صورت محصور و فاقد دید در طبقه دوم یا به عنوان آبدارخانه، انبار، اتاق مذاکره و هر عنوان دیگر ممنوع می‎باشد.

غرفه‎هایی که در جزیره واقع می‎شوند حق مسدود نمودن هیچ یک از اضلاع را به صورت کامل ندارند. طبق قوانین و مقررات نمایشگاه بین‎المللی در غرفه‎هایی که حداقل دو طرف آنها باز باشند، شرکت‎ها فقط مجاز به دیوار نمودن حداکثر %50 از ضلعی که مجاور راهرو قرار دارد می‎باشند.

کف‎سازي اعم از تغییر رنگ موکت، باز کردن سر در غرفه و یا تغییر آن و تغییر رنگ دیواره‎ها، غرفه‎سازی محسوب شده و شرکت‎ها می‎بایست نسبت به اخذ مجوز غرفه‎سازي اقدام نمایند.

چنانچه ارتفاع غرفه‎سازی بالاتر از غرفه‎های مجاور باشد، ضروری است که قسمت‎های پشت سازه‎ها به ویژه نئوپان، چوب و شبکه‎های آهنی، رنگ آمیزی و یا با دکور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد نمایی غرفه‎های مجاور نگردد. ضمنا بر روی قسمت‎های پشت کار که مشرف به حریم غرفه‎های مجاور می‎باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود.

رنگ آمیزی جهت غرفه‎سازی در سالن‎ها با پیستوله یا لوازمی که گرد رنگ را در فضا پراکنده می‎کند ممنوع بوده و در صورت مشاهده به عنوان تخلف از ضوابط نمایشگاه از فعالیت غرفه جلوگیری خواهد شد.

چنانچه غرفه‎دارانی، کف‎سازی با مصالح ساختمانی از جمله ماسه، شن، پانل گچی و سیمان را دارند قبل از شروع کار باید با مسئول سالن هماهنگ نموده تا شرایط و مقررات لازم به غرفه‎دار بیان گردد. به عنوان مثال کف سالن‎ها باید در برابر چکیدن روغن و دیگر مواد مشابه به وسیله یک لایه پلاستیک محافظت گردد.

مشارکت‎کنندگان و شرکت‎های غرفه‎ساز موظف‎اند کابل و تابلوهای اتوماتیک (استاندارد و مجهز به سیستم ارت) و متناسب با میزان برق مصرفی خود را تهیه نموده و جهت انتقال برق از تابلوهای اصلی و کابل‎های ارتباطی به غرفه مربوطه ضمن هماهنگی با ستاد برگزاری و واحد برق نمایشگاه بین‎المللی مشهد اقدام نمایند. همچنین استفاده از هرگونه لامپ و روشنایی بدون محافظ از نوع معمولی یا مدادی ممنوع می باشد.

پرداخت هرگونه خسارت احتمالی به مایملک شرکت نمایشگاه‎های بین‎المللی مشهد به عهده شرکت غرفه‎ساز خواهد بود.

ورود هرگونه وسیله نقلیه اعم از سبک و سنگین به داخل سالن‎های نمایشگاهی صرفا در محل‎های تعبیه شده امکان‎پذیر خواهد بود. در صورت ورود وسیله نقلیه بر روی موکت اصلی سالن، غرفه‎دار و شرکت غرفه‎ساز مشمول جریمه خواهند شد.

حمل ضایعات حاصل از تخریب غرفه، پس از اختتامیه نمایشگاه به مکان‎های مورد تأیید سازمان پسماند شهرداری مشهد به عهده شرکت غرفه‎ساز خواهد بود.

شرکت‎های غرفه‎ساز ملزم به رعایت زمان‎بندی اعلام شده از سوی ستاد اجرایی جهت اتمام عملیات غرفه‎سازی می‎باشند. همچنین مهلت مجاز جهت تخریب، جمع‎آوری و تخلیه کامل غرفه‎ی ساخته شده حداکثر 24 ساعت پس از اختتامیه نمایشگاه می‎باشد.

بدیهی است بعد از اتمام کار نمایشگاه و ارائه گزارش از سوی شرکت نمایشگاه بین‎المللی مشهد، مبالغ اخذ شده فقط با ارائه اصل رسید (که در هنگام دریافت تحویل نماینده گردیده) معرفی‎نامه کتبی و مهر شرکت، تحویل نماینده مشارکت‎کننده خواهد گردید و در صورت تخلف، جریمه‎ها از تضمین ارائه شده مطابق جدول 3 کسر خواهد گردید.

ردیف

نوع خسارت و تخلف از دستورالعمل غرفه‎سازی

 

میزان خسارت (ریال)

 

1

 

تا 10 سانتیمتر ارتفاع غیر مجاز به ازای هر متر طول

 

500،000

 

2

 

از 11 سانتیمتر تا 50 سانتیمتر ارتفاع غیر مجاز به ازای هر متر طول

 

1،000،000

 

3

 

غیر قابل رؤیت بودن داخل فضای بسته (طبقه دوم، انبار، آبدارخانه، اتاق کنفرانس، VIP و …) به ازای هر دریچه

 

3،000،000

 

4

 

استفاده از مصالح ساختمانی غیر مجاز در کف یا دیواره‎های غرفه به ازای هر متر مربع *

 

500،000

 

5

 

ورود و استفاده از دستگاه‎های غیر مجاز به ازای هر دستگاه

 

3،000،000

 

6

 

پوشاندن سقف غرفه در طبقه دوم به هر شکل و با هرگونه مصالح به ازای هر متر مربع *

 

1،000،000

 

7

 

تجاوز به حریم پشت غرفه به هر شکل و نحو به ازای هر متر طول

 

1،000،000

 

8

 

مسدود کردن مسیر کانال‎های تهویه و تأسیسات به هر شکل و نحو به ازای هر متر طول

 

1،000،000

 

9

 

تجاوز به حریم راهروها شامل کف غرفه، دیوارهای جانبی و سر در به ازای هر متر طول

 

2،000،000

 

10

 

عدم زیبا سازی دیوارهای جانبی مشرف به غرفه‎های همجوار یا راهروها به ازای هر متر طول

 

1،000،000

 

11

 

عدم تطابق طرح تأیید شده با غرفه اجرا شده توسط ناظرین ذیصلاح به ازای هر متر مربع *

 

300،000

 

12

 

انجام ساخت‎و‎ساز غرفه بدون اخذ مجوز از مرجع ذیصلاح و طی مراحل قانونی تعیین‎شده به ازای هر متر مربع *

 

300،000

 

13

 

عدم ایستایی غرفه به دلیل عدم رعایت مقررات ملی ساختمان به ازای هر متر طول

 

2،000،000

 

14

 

مبادرت به ساخت‎و‎ساز در زمان برگزاری نمایشگاه

 

5،000،000

 

15

 

عدم حضور مهندس ناظر پیمانکار در هنگام ساخت و تخریب غرفه

 

2،000،000

 

16

 

عدم اتمام عملیات غرفه‎سازی در زمان مقرر به ازای هر ساعت

 

2،000،000

 

17

 

تأخیر در تخریب و تخلیه کامل غرفه ساخته‎شده به ازای هر روز

 

5،000،000

 

* موارد ردیف 4 ، 6 ، 11 و 12 به ازای هر متر مربع و در متراژ کل غرفه محاسبه خواهد گردید.

 

جدول 3 – نوع خسارت و تخلف از دستورالعمل غرفه‎سازی

 

تذکر مهم: عدم رعایت هر یک از موارد ذکر شده تخلف محسوب می‎گردد که پس از تعیین برآورد خسارت یا جریمه توسط ستاد اجرایی، مبلغ مذکور از محل ضمانت ارائه‎شده تأمین خواهد شد و غرفه‎دار یا مجری غرفه‎سازی حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.

 

 

 

تکمیل فرم شماره دو: شرکت‎های غرفه‎ساز موظف‎اند پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات غرفه‎سازی که در بخش ششم (غرفه‎های خودساز) آمده است یک نسخه از این صفحات را پرینت گرفته و کادر پایین سمت چپ را مهر و امضا نموده، فرم شماره دو (مجوز اجرای غرفه خودساز) را تکمیل و همراه با سایر مدارک به ستاد اجرایی نمایشگاه تحویل دهند.

فرم شماره دو: مجوز اجرای غرفه خودساز

 

تاریخ:

 

شماره:

 

شرکت غرفه‎ساز

 

عنوان نمایشگاه: هشتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن مشهد

 

نام شرکت غرفه‎دار:

 

 

 

 

نام سالن:

 

شماره غرفه:

 

متراژ غرفه:

 

نام رابط:

 

شماره تماس:

 

 

 

نام شرکت غرفه‎ساز:

 

 

 

 

 

شناسه ملی:

 

کد اقتصادی:

 

کد پستی:

 

آدرس:

 

 

 

 

 

نام رابط:

 

شماره تماس:

 

 

 

دکورسازی به صورت کامل □    کف‎سازی □

 

یک طبقه □

 

دو طبقه □

 

 

 

اینجانب ………………………………………………….. مدیر عامل/ نماینده تام‎الاختیار شرکت با مشخصات فوق، ضمن مطالعه تمامی قوانین و شرایط مشروحه فوق‎الذکر و مقررات ملی ساختمان ایران و ضوابط فنی و و اصول ایمنی، تمامی موارد را پذیرفته و رعایت می‎نمایم. همچنین مسئولیت‎های قانونی و حقوقی ناشی از عدم اجرای صحیح در امر غرفه‎سازی را بر عهده می‎گیرم.

 

 

 

 

 

تاریخ:                                              امضا:                                              مهر شرکت:

 

 

 

معاونت اجرایی

 

واحد محترم مالی

 

با توجه به ارائه مدارک و همچنین پذیرش کلیه قوانین و مقررات فوق‎الذکر توسط متقاضی، صدور مجوز پس از اخذ هزینه بلامانع است.

 

 

 

 

 

مسئول سالن                                               معاونت اجرایی

 

 

 

 

 

واحد مالی

 

مسئول محترم سالن‎ها / واحد محترم انتظامات

 

متقاضی فوق‎الذکر چک ضمانت به مبلغ 30،000،000 و همچنین هزینه صدور مجوز اجرای غرفه خودساز معادل ……………………………………………. ریال را به این واحد پرداخت نموده است.

 

 

 

 

 

مهر و امضای امور مالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

غرفه‎بندی استاندارد

این نوع غرفه‎بندی به غرفه‎ای اطلاق می‎گردد که دارای شرایط ذیل می‎باشد:

از استاندارد مشخص در سایز بندی و نوع قطعات پیروی می‎کند.

به کرات قابلیت استفاده مجدد (مونتاژ و دمونتاژ) را داشته باشد.

مونتاژ آن به سادگی انجام شده و نیاز به هیچگونه عملیات تكمیلی در سالن نداشته باشد.

شامل قطعاتی مانند پانل، قید، پایه، سردر، دیوایدر و … باشد.

سازه و تجهیزات به صورت سازه نمایشگاهی استاندارد، کتیبه سر در، روشنایی استاندارد، یک میز و دو عدد صندلی به ازای هر 18 متر مربع عرضه می‎گردد.

 

 

 

الف) اکتانورم (Octanorm)

 

این نوع از سازه‎ها که در فضاهای داخلی و سالن‎های نمایشگاهی کاربرد دارند، شامل پانل‎هایی در ابعاد 100*270 سانتی متر بوده که دیواره‎ها را شامل می‎شوند. سر درب غرفه نیز مطابق شکل 1 کتیبه نام شرکت نصب می‎شود.

 

 

 

 

 

شکل 1 – نمونه غرفه بندی استاندارد با پانل (اکتانورم)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت تفکیک داخل فضای غرفه به صورت انباری در این نوع غرفه‎بندی از سازه مطابق شکل 2 استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

شکل 2 – نمونه پانل جهت تفکیک فضای داخل غرفه

 

 

 

ب) اسپیس فریم (Space Frame)

 

این نوع از سازه‎ها فرم‎ها‎ی هندسی منظمی می‎باشند که به وسیله بست اسپیس به یکدیگر متصل شده و برای ساخت انواع فضاها از قبیل سالن، غرفه، تابلو بنر و غیره مناسب می‎باشد. شکل 3 نمونه‎ای از اسپیس فریم بوده که معمولا در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

 

 

 

 

 

شکل 3 – نمونه غرفه بندی استاندارد با اسپیس فریم

 

ج) چادر نمایشگاهی

 

این نوع از سازه‎ها به دلیل نوع استراکچر اصلی آن و بادبندها، در مقایسه با سازه داربستی و اسپیس فریم، از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار بوده و مناسب فضاهای باز می‎باشد.

 

 

 

شکل 4– نمونه غرفه‎بندی استاندارد با چادر نمایشگاهی

 

 

 

 

 

نیازمندی‎ها‎ی برق، آب و هوای فشرده

غرفه ها مجاز به استفاده از 500 وات روشنایی و پریز به ازای هر 18 مترمربع می باشند. استفاده بیش از این مقدار منوط به اخذ مجوز کتبی و پرداخت هزینه مازاد برق با تعرفه مربوطه می باشد. همچنین استفاده از هرگونه لامپ و روشنایی بدون محافظ از نوع معمولی یا مدادی ممنوع می باشد.

 

شرکت نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال ازکار افتادن سیستم های الکتریکی غرفه‎داران بعلت قطع و یا نوسان برق شهر نداشته و شرکت کننده باید راساً نسبت به تهیه دستگاه های محافظ و UPS اقدام نماید.

 

 

 

 

 

 

 

ساخت تیزرهای تبلیغاتی

 

واحد عکس و فیلم شرکت برساز رویداد پارس، مجری بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان شیراز آماده ارائه کلیه خدمات صوتی، تصویری و تبلیغاتی ویژه مشارکت‎کنندگان محترم نمایشگاه می باشد:

 

برخی از فعالیت های واحد شامل موارد ذیل است:

 

عکاسی از غرفه های مشارکت‎کنندگان

تهیه تیزر از غرفه جهت پخش در روزهای برگزاری نمایشگاه

تهیه کلیپ مستند از محصولات و خطوط تولید شرکت بهمراه تصاویر هوایی با هلی شات از محیط کارخانجات

خواهشمند است درخواست خود را در قسمت مشارکت فرم شماره 1 (فرم ثبت نام) علامت زده تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود. همچنین می‎توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با جناب آقای قنبری به شماره تماس 09018296240 تماس حاصل فرمایید.

 

من قوانین بالا خوانده ام و قبول دارم.